Loading color scheme

Program


Konferencja odbędzie się w formule dwudniowej (18-19 maja 2022 r.). W pierwszym dniu zapraszamy na panelowe wystąpienia naszych Gości Specjalnych oraz dyskusje pomiędzy ekspertami
w formie round table, dotyczące wyzwań dla stabilności państw Trójmorza oraz ich bezpieczeństwa energetycznego. Drugi dzień konferencji będzie poświęcony debacie na temat infrastruktury
i powiązań gospodarczych w Europie Środkowej oraz roli Chin w regionie. 

Równolegle do dyskusji panelowych zapraszamy do udziału w Young Experts Day (sprawdź)

Dzień I

18 maja 2022 roku

  

Godz.
Aula
Sala 1
Sala 2
8.00 – 9.00 rejestracja uczestników
9.00 – 9.30

OTWARCIE KONFERENCJI
wystąpienie organizatorów i gości specjalnych

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej RP
Marcin Ociepa

Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
Krzysztof Drynda

Dyrektor Zarządzający w Pionie Współpracy i Biznesu Międzynarodowego Banku Gospodarstwa Krajowego
Krzysztof Senger

   
9.30 – 11.00

PANEL I

TRÓJMORZE W GLOBALNEJ ARCHITEKTURZE
BEZPIECZEŃSTWA

PRELEGENCI:

Dakota Wood

Nathalie Vogel

Olevs Nikers

Sergej Sumlenny

MODERATOR:

Dominika Ćosić

YOUNG EXPERTS DAY
konkurs referatów
młodych ekspertów
 
11.00 – 11.30 przerwa kawowa
11.30 – 13.00

PANEL II

TRÓJMORZE A ŚWIAT EUROATLANTYCKI

PRELEGENCI:

Jaroslav Dvorak

Mihai Sebe

Monika Gabriela Bartoszewicz

Cezary Król

MODERATOR:

Vanessa Tinker

YOUNG EXPERTS DAY
konkurs referatów
młodych ekspertów
 
13.00 – 13.30 przerwa kawowa
13.30 – 15.00

PANEL III

CYFROWY WYMIAR TRÓJMORZA

PRELEGENCI:

Błażej Kantak

Dmitri Teperik

Łukasz Olejnik

Rumena Filipova

MODERATOR:

Sylwia Gliwa

YOUNG EXPERTS DAY
konkurs referatów
młodych ekspertów

ROUND TABLE DISCUSSION:

TRÓJMORZE A BLISKI WSCHÓD

Marcin Krzyżanowski

Małgorzata Samojedny

Piotr Pochyły

15.00 – 15.30 przerwa kawowa
 15.30 – 17.00   YOUNG EXPERTS DAY
podsumowanie i obrady jury
 

 

Dzień II

19 maja 2022 roku

Godz.
Aula
Sala 1
Sala 2
9.30 – 10.45

PANEL IV

TRÓJMORZE W WIEKU AZJI

PRELEGENCI:

Jagannath P. Panda

Karol Wasilewski

Krzysztof Iwanek

Radosław Pyffel

MODERATOR:

Łukasz Gacek

ROUND TABLE DISCUSSION:

STARA EUROPA A TRÓJMORZE

Jarosław Macała

Tytus Jaskułowski

Piotr Pochyły

Łukasz Lewkowicz

ROUND TABLE DISCUSSION:

TRÓJMORZE A OBSZAR POSTRADZIECKI

Michał Patryk Sadłowski

Jarosław Turłukowski

Marek Reszuta


 

10.45 – 11.00 przerwa kawowa
11.00 – 12.15

PANEL V

BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE
REGIONU TRÓJMORZA

PRELEGENCI:

H.E. Andreas Stadler

Jakub Wiech

Krzysztof Burda

Robert Smoleński

Wojciech Drożdż

MODERATOR:

Jacek Raubo

ROUND TABLE DISCUSSION:

ZNACZENIE WOJNY W UKRAINIE DLA PRZYSZŁOŚCI INICJATYWY TRÓJMORZA

Marcin Chruściel

Jakub Jakóbowski

Maciej Bukowski

ROUND TABLE DISCUSSION:

TRÓJMORZE W CIENIU RYWALIZACJI USA-CHINY

Stanisław Aleksander Niewiński

Jagannath P. Panda

Krzysztof Iwanek

12.15 – 12.30 przerwa kawowa
12.30 – 13:45

PANEL VI

INFRASTRUKTURA
I POWIĄZANIA GOSPODARCZE
W REGIONIE TRÓJMORZA

PRELEGENCI:

Bartosz Kaczmarek

Jacek Bartosiak

Jakub Jakóbowski

Jarosław Turłukowski

Krzysztof Domarecki

MODERATOR:

Marek Stefan

ROUND TABLE DISCUSSION:

TRÓJMORZE NA SZLAKU MIGRACJI

Jan Wójcik

Rebecca Schönenbach

Witold Repetowicz

ROUND TABLE DISCUSSION:

ROLA ODSTRASZANIA NUKLEARNEGO USA DLA BEZPIECZEŃSTWA WSCHODNIEJ FLANKI NATO

Albert Świdziński

Patty-Jane Geller

13.45 – 14.00 przerwa kawowa
14:00 - 14:30

YOUNG EXPERTS DAY

ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród

 

PODZIĘKOWANIA OD ORGANIZATORÓW
I ZAMKNIĘCIE KONFERENCJI

 

 

 

 

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO MODYFIKACJI PROGRAMU.

UCZESTNICY BĘDĄ INFORMOWANI O ZMIANACH NA BIEŻĄCO NA STRONIE INTERNETOWEJ WYDARZENIA.